Otel de Kullanılması Gereken Havlular

El Havluları

Nasıl bir binanın kalitesini belirleyen ana unsur o inşaatta kullanılan beton ve demirin kalitesidir. Aynen onun gibi, bir tekstil ürününün yapı malzemesi de o dokuyu oluşturan ipliktir.

Havlunun dokusunu oluşturan 3 grup iplik vardır: havlunun zemini, havı ve bunları birleştiren atkı.

Kullanıcı havlunun sadece havını görür ama havlunun mukavemetini zemin ve atkı kalitesi belirler.

Dokuda kullanılan ipliğin kalitesi, dolayısıyla o ipliğin elde edildiği pamuğun kalitesi, dokuma düzgünlüğü ve boya apre kalitesi bir bütün olarak üretimde toplam kaliteyi doğurur.

100 TL’lik bir havlu veya çarşafın maliyetinin %50-60’ı ipliktir. Yani dokumada kullandığınız ipliğin kalite ve fiyatındaki %10’luk bir düşüş, ürün fiyatını %6, kullanım süresini ise %20’lere kadar düşürür.

Maliyeti düşürecek tercihler kullanım kalitesine ve kullanım süresine doğrudan tesir edeceğinden firmamız üretim sürecinin her aşamasında kaliteyi ön planda tutmaktadır.

Teklif alırken lütfen havlunun karde ipliğinden olmasını özellikle belirtin. Otel piyasasında çok yoğun olarak gevşek bükülü open end’den (sahte karde) havlu satılıyor. Adı ne olursa olsun havluda kullanılan bu tür iplikler kardenin yumuşaklığını vermez, sert durur. Gevşek bükülü olduğu için her yıkamada tüy döker. Kullanım süresi karde havluya göre %20-30 azalır.

Ürünlerimizi daha detaylı görmek ve 6 taksit avantajından yararlanarak satın almak için sitemizin linkine tıklayarak girebilirsiniz.www.polattibbitekstil.com.tr

Yorum Ekle